Noc Naukowców 2021

Za nami kolejna Noc Naukowców. Ta popularno-naukowa impreza o międzynarodowym zasięgu miała miejsce również i na Wydziale Chemii UAM w Poznaniu. Przygotowane przez pracowników naszej uczelni wykłady, pokazy naukowe, warsztaty oraz prezentacje, jak zwykle, wzbudziły ogromne zainteresowanie wśród uczestników biorących udział w tym wydarzeniu.

Tegoroczna Noc Naukowców odbywała się w formie hybrydowej.  Na oficjalnym kanale Noc Naukowców UAM w serwisie YouTube można zapoznać się z wykładem dotyczącym "Chemicznych aspektów fotowoltaiki", zobaczyć pokaz doświadczeń "Chemia Świateł i Barw", zaznajomić się z właściwościami "Osobliwych cieczy" i poznać podstawy chemii żywności na zajęciach "Czy wiesz, co jesz?" Dodatkowo, w studiu live gościła Prof. Agata Dąbrowska opowiadając o powietrzu i jego zanieczyszczeniach, które mogą być niezwykle niebezpieczne dla człowieka (od 2:14:30)

Jak wyglądała Noc Naukowców na naszym Wydziale? Sprawdź tutaj!

Oficjalna strona poznańskiej Nocy Naukowców