Data publikacji w serwisie:

Noc Naukowców 2021 na Wydziale Chemii

W piątek 24 września wszyscy mogliśmy zostać Naukowcami!

Noc Naukowców to wyjątkowy dzień w roku, kiedy można zobaczyć, czym zajmują się Naukowcy w murach Akademii.  Zarówno młodsi jak i starsi mają okazję wysłuchać ciekawych wykładów, wziąć udział w warsztatach oraz zobaczyć a nawet wykonać eksperymenty.

W piątek młodzi entuzjaści nauki mogli zgłębić tajniki perfumiarstwa i kosmetyków, zaznajomić się z tematem fotowoltaiki i kuchni molekularnej czy wykonać chemiczny ogród i sympatyczny atrament biorąc udział w warsztatach takich jak: "Podstawy perfumerii. Warsztaty kwiatowe, zwierzęce i zapachy w kuchni", "Piekarnia kosmetyczna",  "Domowe SPA wprost z laboratorium", "Zadziwiająca chemia", "Bądź ciekawski",  "Chemiczne aspekty fotowoltaiki – o drodze ku zielonej energii",  "Crazy kitchen", "Warsztaty z perfumiarstwa - podstawy. Zapachy kwiatowe" oraz "Warsztaty z perfumiarstwa - podstawy. Zapachy kwiatowe".

Tegoroczna Noc Naukowców odbywała się w formie hybrydowej.  Na oficjalnym kanale Noc Naukowców UAM w serwisie YouTube można zapoznać się z wykładem dotyczącym "Chemicznych aspektów fotowoltaiki", zobaczyć pokaz doświadczeń "Chemia Świateł i Barw", zaznajomić się z właściwościami "Osobliwych cieczy" i poznać podstawy chemii żywności na zajęciach "Czy wiesz, co jesz?" Dodatkowo, w studiu live gościła Prof. Agata Dąbrowska opowiadając o powietrzu i jego zanieczyszczeniach, które mogą być niezwykle niebezpieczne dla człowieka (od 2:14:30)