Noc Naukowców 2023 - tak było w piątek

Jest taki dzień w roku, kiedy każdy może być Naukowcem. Wydarzenie to nosi nazwę „Noc Naukowców” i odbyło się w ubiegły piątek, 29 września.

Chętnych do zgłębienia chemicznych tajemnic nie brakowało – wykłady z pokazami chemicznymi oraz zajęcia laboratoryjne przyciągnęły całe tłumy Młodych Naukowców! Dzieci, młodzież a także dorośli mieli okazję przekonać się, czy Pszczółka Maja ma w swoim ulu laboratorium chemiczne, sprawdzić Ekologiczne wskaźniki pH i zgłębić Świat wody, wziąć udział w LaboBazie wynalazców i zajęciach Bądź Ciekawski, zrobić Zielone kosmetyki. Dowiedzieli się nieco O Świetle bez ściemniania oraz zobaczyli pokaz efektownych doświadczeń Lux Chemica. W ramach zajęć dodatkowych nasi Naukowcy przygotowali warsztaty "Zadziwiająca chemia", "Znikająca masa?", "Chemik detektywem", "Osobliwe ciecze, czyli kolorowy i niezwykły świat roztworów" oraz wykłady z pokazami doświadczeń - "Eksperyment chemiczny potwierdzeniem praw przyrody", "Czy do temperowania czekolady potrzebna jest temperówka?" i "Co potrafią porosty - takie małe, a takie dzielne".

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za tak liczne przybycie i aktywny udział w zajęciach, wszystkim prowadzącym za przygotowanie ciekawych wydarzeń i pokazanie piękna chemii w prosty, łatwy do zrozumienia i fascynujący sposób, wszystkim, którzy swoim wsparciem i zaangażowaniem przyczynili się do realizacji Nocy Naukowców na Wydziale Chemii UAM!

Do zobaczenia za rok!

Zachęcamy również do sprawdzenia materiałów video dostępnych na naszym Instagramie: https://www.instagram.com/chemia.uam/