Data wydarzenia:

Wykład z cyklu Ars Chemiae - prof. Marcin Runowski

Szanowni Państwo,

Naukowe Koło Chemików Wydziału Chemii UAM ma przyjemność zaprosić na wykład z serii: „Ars Chemiae, czyli poszerzanie horyzontów chemicznych z NKCh UAM”, który wygłosi prof. UAM dr hab. Marcin Runowski.

Pan Profesor pracuje w Zakładzie Ziem Rzadkich na Wydziale Chemii UAM, gdzie zajmuje się badaniem nieorganicznych materiałów domieszkowanych jonami lantanowców, które mogą pełnić rolę sensorów przeróżnych właściwości fizykochemicznych, np. temperatury czy ciśnienia. Jest laureatem konkursu grantowego SONATA BIS 13 finansowanego przez Narodowe Centrum Nauki.

Wykład Pana Profesora zatytułowany „Materiały luminescencyjne aktywowane jonami d- i f-elektronowymi do zastosowań w fotonice, kodowaniu optycznym i znakowaniu dokumentów, oraz jako sensory temperatury, ciśnienia i siły” odbędzie się na Wydziale Chemii UAM w środę 12 czerwca o godzinie 16:00 w sali 3.65.

Serdecznie zapraszamy!