Data wydarzenia:

Wykład z cyklu AMU Invited Lecture Series in MODERN CATALYSIS - Prof. dr. Rebecca Melen

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszamy na wykład z cyklu AMU Invited Lecture Series in MODERN CATALYSIS, który odbędzie się we wtorek, 22 listopada o godz. 10.00 na platformie TEAMS.

Wykład pt. "Lewis Acidic Boranes as Catalysts for Carbene Transfer Reactions" wygłosi Prof. dr. Rebecca Melen z Cardiff University w Wielkiej Brytanii  (http://www.melengroup.com).

Link do spotkania: MS Teams

Abstrakt wystąpienia w załączniku.

Prof. Rebecca Melen w 2012 roku uzyskała doktorat pod kierunkiem prof. Domminic S. Wright na Uniwersytecie w Cambrige realizując pracę pt. "Catalytic Versus Stoichiometric Dehydrocoupling Using Main Group Metals", a następnie odbyła staże podoktorskie w grupach prof. Douglasa Stephana na Uniwersytecie w Toronto (2012-2013) i prof. Gade na Ruprecht-Karls-Universität w Heidelbergu (2013-2014). W 2014 podjęła pracę w Cardiff University w Walii w Wielkiej Brytanii, gdzie aktualnie, od 2021 roku zatrudniona jest na stanowisku profesora. Prof. Melen została uhonorowana wieloma nagrodami, m.in.Clara Immerwahr Award (2016),  EPRSRC (2018), RSC Harrison Meldola Memorial Prize (2019).

Prof. Melen jest współautorką około 90 publikacji naukowych w najbardziej prestiżowych czasopismach, tj. ScienceNature, J. Amer. Chem. Soc., Angew. Chem. Int. Ed., Chem. Sci., Chem. Soc. Rev., Chem, ACS Catal. oraz wygłosiła ponad 120 wykładów.  Zainteresowania Prof. Melen dotyczą chemii pierwiastków grup głównych, a zwłaszcza zastosowania kwasów Lewisa w syntezie i katalizie. Jest światowej sławy ekspertem z zakresu chemii metaloorganicznej i katalizy.

Nazwa Numer Obowiązujący od / Kto wydał Pobierz plik
REBECCA-MELEN_abstract_MODERN-CATALYSIS_6_mail.pdf 18.11.2022 Malwina Gabryel
Pobierz PDF REBECCA-MELEN_abstract_MODERN-CATALYSIS_6_mail.pdf(191.0 KB)