Data wydarzenia:

"Rosalind Franklin and DNA: myths and facts" - wykład otwarty prof. Zygmunt Derewenda

Szanowni Państwo,

w imieniu Dziekana Wydziału Chemii, prof. Macieja Kubickiego, serdecznie zapraszamy na wykład otwarty, który odbędzie się
15 listopada 2022 o godz. 16:00 w formie online za pośrednictwem platformy MS Teams.

Wykład pt. Rosalind Franklin and DNA: myths and facts

wygłosi prof. Zygmunt Derewenda z University of Virginia.

Wykład dotyczyć będzie mitów, które narosły wokół postaci Rosalind Franklin – brytyjskiej biofizyczki, specjalistki w dziedzinie rentgenografii strukturalnej, znanej ze współodkrycia podwójnej helisy DNA.

Profesor Zygmunt Derewenda to specjalista w zakresie biologii molekularnej i krystalografii białek. Zajmuje się szeroką tematyką, która obejmuje m.in. problematykę kurczliwości mięśni gładkich i etiologii nadciśnienia, badania nad nowymi lekami przeciwko wirusowi Ebola oraz  badania strukturalne makromolekuł.

link do wykładu: MS Teams

W załączeniu krótki biogram Wykładowcy i streszczenie wykładu.

Zdjęcie: MRC Laboratory of Molecular BiologyCC BY-SA 4.0, via Wikimedia Commons

Nazwa Numer Obowiązujący od / Kto wydał Pobierz plik
Rosalind-Franklin-and-DNA-myths-and-facts.pdf 7.11.2022 Malwina Gabryel
Pobierz PDF Rosalind-Franklin-and-DNA-myths-and-facts.pdf(73.0 KB)