Data wydarzenia:

Cykl wykładów noblowskich - medycyna i fizjologia - prof. Ewa Ziętkiewicz

Szanowni Państwo,

W imieniu Dziekana Wydziału Chemii, prof. Macieja Kubickiego, serdecznie zapraszamy wszystkich pasjonatów nauk ścisłych na kolejne spotkanie w ramach „Cyklu wykładów noblowskich”, które odbędzie się w środę 23 listopada o godzinie 13:00.

Wykład dotyczący tegorocznej Nagrody Nobla  w dziedzinie medycyny i fizjologii pt. "Odkrycia dotyczące genomów wymarłych homininów i ewolucji człowieka" wygłosi prof. dr hab. n. med. Ewa Ziętkiewicz z Instytutu Genetyki Człowieka PAN.

Wykład odbędzie się zarówno w sposób stacjonarny (aula 2.64, budynek Collegium Chemicum, ul. Uniwersytetu Poznańskiego 8) jak i online za pomocą platformy MS Teams (link do wykładu)

Serdecznie zapraszamy!

"Cykl wykładów noblowskich" to seria trzech spotkań, podczas których przedstawione zostaną sylwetki i osiągnięcia tegorocznych Laureatów Nagrody Nobla w dziedzinie fizyki, fizjologii i medycyny oraz chemii. W sposób przystępny dla każdego omówione i wyjaśnione zostaną zagadnienia z zakresu mechaniki kwantowej i świata splątanych fotonów, sekwencjonowania genomów i paleogenomiki, oraz chemii klik i chemii bioortogonalnej.

UWAGA! W przypadku chęci udziału grup zorganizowanych w wykładzie na wydziale prosimy o wcześniejsze zgłoszenie na adres wchmedia@amu.edu.pl