Data wydarzenia:

Cykl wykładów noblowskich - fizyka - prof. Konrad J. Kapcia

Szanowni Państwo,

w imieniu Dziekana Wydziału Chemii, prof. Macieja Kubickiego, serdecznie zapraszamy na tegoroczny „Cykl wykładów noblowskich”.

W trakcie trzech spotkań przedstawione zostaną sylwetki oraz osiągnięcia tegorocznych Laureatów Nagrody Nobla w dziedzinie fizyki, fizjologii lub medycyny i chemii. W sposób przystępny dla każdego omówione i wyjaśnione zostaną zagadnienia dotyczące opracowania szczepionek mRNA, wytwarzania bardzo krótkich, attosekundowych impulsów świetlnych oraz nanotechnologii, a dokładniej tzw. kropek kwantowych.

Trzeci z wykładów, dotyczący tegorocznej Nagrody Nobla w dziedzinie  fizyki, wygłosi prof. Prof. Konrad J. Kapcia z Wydziału Fizyki UAM. Wykład zatytułowany "Attosekundowe harce fotonów i elektronów. O Nagrodzie Nobla 2023 z fizyki" odbędzie się 5.12.2023 r. (wtorek) o godz. 12:00 w budynku Collegium Chemicum (ul. Uniwersytetu Poznańskiego 8) w auli 2.64.

UWAGA! W przypadku chęci udziału grup zorganizowanych prosimy o wcześniejsze zgłoszenie na adres wchmedia@amu.edu.pl

Nazwa Numer Obowiązujący od / Kto wydał Pobierz plik
Biogram - prof. Konrad J. Kapcia 2.12.2023 Malwina Gabryel
Pobierz PDF Biogram - prof. Konrad J. Kapcia(32.0 KB)