Data wydarzenia:

Cykl wykładów noblowskich - fizyka - prof. Antoni Wójcik

Szanowni Państwo,

W imieniu Dziekana Wydziału Chemii, prof. Macieja Kubickiego, serdecznie zapraszamy wszystkich pasjonatów nauk ścisłych na pierwsze spotkanie w ramach „Cyklu wykładów noblowskich”, które odbędzie się w piątek 18 listopada o godzinie 12:00.

Wykład dotyczący tegorocznej Nagrody Nobla  w dziedzinie fizyki pt. "Eksperymenty ze splątanymi fotonami, ustalenie naruszenia nierówności Bella i pionierska informatyka kwantowa" wygłosi prof. dr hab. Antoni Wójcik z Wydziału Fizyki.

Wykład odbędzie się zarówno w sposób stacjonarny (aula 2.64, budynek Collegium Chemicum, ul. Uniwersytetu Poznańskiego 8) jak i online za pomocą platformy MS Teams (link do wykładu)

Serdecznie zapraszamy!

"Cykl wykładów noblowskich" to seria trzech spotkań, podczas których przedstawione zostaną sylwetki i osiągnięcia tegorocznych Laureatów Nagrody Nobla w dziedzinie fizyki, fizjologii i medycyny oraz chemii. W sposób przystępny dla każdego omówione i wyjaśnione zostaną zagadnienia z zakresu mechaniki kwantowej i świata splątanych fotonów, sekwencjonowania genomów i paleogenomiki, oraz chemii klik i chemii bioortogonalnej.

UWAGA! W przypadku chęci udziału grup zorganizowanych w wykładzie na wydziale prosimy o wcześniejsze zgłoszenie na adres wchmedia@amu.edu.pl

Dokumenty

Nazwa Numer Obowiązujący od / Kto wydał Pobierz plik
Abstrakt-wystapienia.pdf 11.11.2022 Malwina Gabryel
PDF
Pobierz PDF Abstrakt-wystapienia.pdf(53.1 KB)