Data wydarzenia:

Cykl wykładów noblowskich - chemia - prof. Karol Kacprzak

Szanowni Państwo,

W imieniu Dziekana Wydziału Chemii, prof. Macieja Kubickiego, serdecznie zapraszamy wszystkich pasjonatów nauk ścisłych na ostatnie już spotkanie w ramach „Cyklu wykładów noblowskich”, które odbędzie się w piątek 25 listopada o godzinie 12:00.

Wykład dotyczący tegorocznej Nagrody Nobla  w dziedzinie chemii pt. "Rozwój chemii „click” i chemii bioortogonalnej" wygłosi prof. UAM dr hab. Karol Kacprzak z Wydziału Chemii UAM.

Wykład odbędzie się zarówno w sposób stacjonarny (aula 2.64, budynek Collegium Chemicum, ul. Uniwersytetu Poznańskiego 8) jak i online za pomocą platformy MS Teams (link do wykładu)

Serdecznie zapraszamy!

"Cykl wykładów noblowskich" to seria trzech spotkań, podczas których przedstawione zostaną sylwetki i osiągnięcia tegorocznych Laureatów Nagrody Nobla w dziedzinie fizyki, fizjologii i medycyny oraz chemii. W sposób przystępny dla każdego omówione i wyjaśnione zostaną zagadnienia z zakresu mechaniki kwantowej i świata splątanych fotonów, sekwencjonowania genomów i paleogenomiki, oraz chemii klik i chemii bioortogonalnej.

UWAGA! W przypadku chęci udziału grup zorganizowanych w wykładzie na wydziale prosimy o wcześniejsze zgłoszenie na adres wchmedia@amu.edu.pl