XXX Ogólnopolskie Sympozjum NKCh UAM w Jeziorach

W dniach 12-14 kwietnia 2024 roku w Stacji Ekologicznej w Jeziorach w Wielkopolskim Parku Narodowym odbyło się XXX Ogólnopolskie Sympozjum NKCh UAM. Uczestnicy konferencji mieli okazję wysłuchać interesujących wykładów, które wygłosili zaproszeni goście: dr Michał Babij (Instytut Niskich Temperatur i Badań Strukturalnych PAN), dr Dorota Jakubczyk (Instytut Chemii Bioorganicznej PAN), prof. UAM dr hab. Mikołaj Lewandowski (Centrum NanoBioMedyczne UAM), prof. dr hab. Maciej Kubicki (Wydział Chemii UAM) i dr Adam Gorczyński (Wydział Chemii UAM).

Na koniec Sympozjum zostali wyróżnieni autorzy najlepszych wystąpień:

Konkurs studencki:

- 1 miejsce – Agnieszka Siwiak – „Teamwork – podzielmy się pracą z maszynami”
- 2 miejsce – Bartosz Maćkowiak (Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego)– „Śmierć na szalce Petriego, komórki w towarzystwie związków chemicznych”
- 3 miejsce – Gabriel Ławiński – „O sile odśrodkowej i kosmicznych fasolkach – maszyna do symulowania grawitacji marsjańskiej”

Wyróżnienie dla doktoranta:

- mgr Filip Perlitius – „Co wspólnego mają klocki LEGO z chemią supramolekularną? – Wpływ struktury pochodnych BTA na produkt agregacji”

Serdecznie gratulujemy!