XXIX Ogólnopolskie Sympozjum NKCh UAM w Jeziorach

W dniach 17-19 listopada 2023 roku w Stacji Ekologicznej w Jeziorach w Wielkopolskim Parku Narodowym odbyło się XXIX Ogólnopolskie Sympozjum NKCh UAM. Uczestnicy konferencji mieli okazję wysłuchać interesujących wykładów, które wygłosili zaproszeni goście: prof. ITB dr hab. inż. Wojciech Węgrzyński (Instytutu Techniki Budowlanej), prof. UAM dr hab. inż. Jędrzej Walkowiak (Wielkopolskie Centrum Zaawansowanych Technologii UAM), dr Urszula Kozłowska (Instytut Chemii Bioorganicznej PAN) oraz dr Michał Antoszczak (Wydział Chemii UAM).

Na koniec Sympozjum zostali wyróżnieni autorzy najlepszych wystąpień:

Konkurs studencki:

• 1 miejsce – Bartosz Maćkowiak (Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego) – „Proste aldehydy w poważnej sprawie: utrwalanie i permabilizacja komórek”
  • 2 miejsce – Agnieszka Siwiak – „Szkło wodne i sole metali, czyli ukryty potencjał oklepanego doświadczenia chemicznego”
  • 3 miejsce – Adrian Rüfli (Politechnika Poznańska) – „Co chemia ma wspólnego z nanoskopią?”

Wyróżnienie dla doktoranta:

• mgr Adrian Walkowiak – „Come on, let's twist again – kilka słów o znanej wstędze w sprawnych rękach chemików”

Nagroda Komitetu Naukowego:

• Bartosz Maćkowiak (Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego) - „Proste aldehydy w poważnej sprawie: utrwalanie i permabilizacja komórek”

Serdecznie gratulujemy!