WYDZIAŁOWA INAUGURACJA ROKU AKADEMICKIEGO 2021/2022 DLA STUDENTÓW PIERWSZEGO ROKU ZA NAMI!

W czwartek 30 września odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego 2021/2022 dla studentów pierwszego roku. Pierwszoroczniacy spotkali się w salach Wydziału z tutorami swoich grup, by wysłuchać przywitania Dziekana Wydziału, Prof. dr hab. Macieja Kubickiego oraz Prodziekan do spraw studenckich, Prof. UAM dr hab. Renaty Jastrząb. Pani Prodziekan poprowadziła uroczystość zaznajamiając nowych studentów z Władzami uczelni, możliwościami jakie dają studia na naszym wydziale oraz udzieliła praktycznych wskazówek. Następnie przedstawiciele organizacji studenckich działających na naszym Wydziale przybliżyli działalność Samorządu Studenckiego i Naukowego Koła Chemików. W kolejnej części uroczystości Żacy przystąpili do Immatrykulacji czyli ślubowania, gdzie obiecywali m.in. być szlachetni jak hel i aktywni jak wodór in statu nascendi. W trakcie inauguracji wedle zwyczaju ogłoszono Laureatów nagrody Longo Sed Proximus Intervallo za wyróżniającą się aktywność dydaktyczną, które otrzymali Prof. UAM dr hab. Maciej Zalas oraz dr Sebastian Golczak. Pierwszy wysłuchany przez Nowych Studentów wykład wygłosiła dr hab. Anna Lewandowska-Andrałojć. Tutorzy każdej z 15 grup przekazali Studentom niezbędną dawkę wiedzy w zakresie spraw organizacyjnych. Niezmiernie cieszy fakt, że choć uroczystość w tym roku odbyła się w kilku salach, odbyła się w sposób stacjonarny. I mamy nadzieję, że w tej formie będziemy się widywać już do końca roku akademickiego.

Drodzy Studenci – powodzenia!