Wybory do Kolegium Elektorów UAM

Szanowni Państwo,

przypominamy o terminach wyborów przedstawicieli z naszych okręgów wyborczych do Kolegium Elektorów UAM:
  • 27 lutego - Nauczyciele akademicy zatrudnieni na stanowisku profesora i profesora uczelni (okręg numer 16);
  • 5 marca - Nauczyciele akademicy zatrudnieni na stanowiskach innych niż profesor uczelni i profesor (okręg numer 27);
  • 28 lutego - Pracownicy badawczo-techniczni i inżynieryjno-techniczni (okręg numer 30);
  • 7 marca - Pracownicy biblioteczni (okręg 31);
  • 6 marca - Pracownicy Uniwersytetu niebędący nauczycielami akademickimi niewchodzący w obręb okręgów 30–31  (okręg numer 32).
Głosowania w okręgach odbywają się elektronicznie w systemie Ankieter, w wyznaczonym dniu w godz. 9.00–10.00 (I tura), a w razie konieczności przeprowadzenia kolejnych głosowań o godz. 11.00–12.00 (II tura), 13.00–14.00 (III tura), 15.00–16.00 (IV tura).

Przynależność do okręgu wyborczego można zweryfikować w systemie AmurapPo zalogowaniu do systemu, wybieramy opcję "Grupy raportów". Z listy raportów wybieramy raport "Wybory 2024 - uprawnienia do głosowania" (w załączniku do niniejszego maila znajduje się plik pt. Weryfikacja okręgu wyborczego).

Kandydaci na członków kolegium elektorów oraz liczba mandatów w danych okręgach - sprawdź

Skrócona instrukcja głosowania (w załączniku znajduje się plik pt. instrukcja głosowania w wyborach elektorów 2024):

• logujemy się w systemie Ankieter
  • po pomyślnym zalogowaniu wybieramy menu Ankiety, następnie Moje ankiety
  • po wybraniu okręgu wyborczego i uruchomieniu w odrębnej karcie pojawi się ankieta głosowania
  • wybór kandydatów (oddanie głosu na TAK) odbywa się poprzez zaznaczenie okienka przy wybranym kandydacie. Liczba możliwych wyborów zależy od liczby mandatów w danym okręgu.
  • na ostatnim ekranie należy wybrać przycisk PRZEŚLIJ w celu zakończenia głosowania (bez tego głos nie zostanie oddany)

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronach UAM:

wszystkie aktualne informacje dostępne są na stronie UAM: https://amu.edu.pl/uniwersytet/wybory2024

szczegółowe terminypodział na okręgi wyborcze

Nazwa Numer Obowiązujący od / Kto wydał Pobierz plik
instrukcja głosowania.pdf 27.02.2024 Malwina Gabryel
Pobierz PDF instrukcja głosowania.pdf(1.2 MB)