Wizyta uczniów z Lęborka na Wydziale

W ubiegłym tygodniu mieliśmy przyjemność gościć na naszym Wydziale uczniów z Zespołu Szkół Gospodarki Żywnościowej i Agrobiznesu w Lęborku. Uczniowie klasy Technik-Analityk to laureaci czerwcowego konkursu „Cinema to chemia”, którzy zajęli pierwsze miejsce w kategorii zespołowej za film „DREAM TEAM”. Jako nagrodę wybrali trzydniową wizytę na naszym Wydziale!

Podczas stażu w Poznaniu jedenaścioro młodych i zdolnych uczniów wraz z nauczycielką chemii, Panią mgr Martą Spoczyńską, zaznajomiło się z pracą akademicką, miało okazję przeprowadzić doświadczenia na Pracowni Chemii Analitycznej, Nieorganicznej oraz Organicznej. Wzięli również udział w warsztatach „Chemiczne aspekty fotowoltaiki – o drodze ku zielonej energii” organizowanych w ramach tegorocznej Nocy Naukowców. Dodatkowo, oprócz Wydziału Chemii, zwiedzili Rektorat oraz popularne atrakcje turystyczne Poznania.

Mamy nadzieję, że z tą grupą jeszcze nie raz się spotkamy a kto wie – może niebawem zostaną naszymi studentami? 😊