Świąteczna zbiórka darów w bibliotekach jednostek organizacyjnych UAM

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia biblioteki jednostek organizacyjnych UAM zapraszają do wspólnej charytatywnej zbiórki darów dla Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci ze Złożoną Niepełnosprawnością "Potrafię Więcej". Akcja potrwa od 6 do 16 grudnia br.

Stowarzyszenie swoją opieką obejmuje dzieci i młodzież z mózgowym porażeniem dziecięcym, z wrodzonymi wadami układu nerwowego, niewidome i słabowidzące, z niepełnosprawnością intelektualną oraz z opóźnionym rozwojem psychoruchowym. W ramach swojej działalności stowarzyszenie prowadzi zajęcia ze wczesnego wspomagania rozwoju dziecka oraz świetlice wytchnieniową dla młodzieży, organizuje zajęcia przedszkolne, wspomaga edukację dzieci i młodzieży, a także prowadzi zajęcia terapeutyczne dla rodziców.

Dla podopiecznych "Potrafię więcej" zbieramy:

• baterie paluszki (AA i AAA),
  • farbki do malowania palcami,
  • masę mocującą do lekkich obiektów,
  • plastelinę,
  • kolorowe kartki ze strukturą (połyskujące, papier falisty),
  • pomarańczowe segregatory A4 i A5,
  • korektory myszki,
  • pistolet na klej i wkłady,
  • tablica korkowa A3,
  • ryż, nasiona fasoli, kasze, groch itp.,
  • zabawki sensoryczne: Przyssawka do kąpieli Spinner Toys

Dary można przynosić do punktów zbiórki znajdujących się w bibliotekach wydziałowych UAM, w godzinach pracy bibliotek.