Seminarium podsumowujące II edycję konkursu Study@research

W piątek, 22 kwietnia br., odbyło się seminarium dla Laureatek i Laureatów II edycji konkursu Study@research, podsumowujące podjęty przez studentów wysiłek badawczy w ramach realizowanych projektów. W spotkaniu uczestniczyli także członkowie komisji konkursowej S@r, oraz opiekunowie naukowi laureatów.

Podczas seminarium wyniki swoich prac badawczych przedstawiło dziesięcioro Laureatów tej edycji (ośmioro stacjonarnie a dwoje za pośrednictwem prezentacji online), wśród nich Laureatki z Wydziału Chemii:

• Justyna Frymark
    Opiekun nauk. - prof. UAM dr hab. Renata Jastrząb
    Temat projektu: Detekcja związków kompleksowych jonów europu(III) z kwasem jabłkowym oraz sperminą
  • Dominika Rapacz – prezentacja online
    Opiekun nauk. - dr Adrian Franczyk
    Temat projektu: Synteza hybrydowych polimerów gwiaździstych zawierających w swej strukturze POSS z wykorzystaniem procesu ATRP

I edycja konkursu Study@research realizowana była w roku akademickim 2020/2021 w ramach programu „Inicjatywa Doskonałości – Uczelnia Badawcza” (konkurs IDUB nr 009). Dofinasowanie otrzymały 24 projekty, 19 z nich zostało ukończonych a 5 projektów uzyskało zgodę na przedłużenie.

Fot. Przemysław Stanula