Rozstrzygnięcie VIII edycji konkursu Study@research

Z przyjemnością informujemy, że w dniu 19 grudnia 2023r. rozstrzygnięta została VIII edycja konkursu grantowego Study@research realizowanego w ramach Programu „Inicjatywa Doskonałości-Uczelnia Badawcza” (konkurs IDUB nr 118, w ramach realizacji zadania 34).

Konkurs Study@research skierowany był do studentek i studentów UAM pierwszego roku studiów II stopnia oraz 4 roku jednolitych studiów magisterskich.

Komisja konkursowa wyłoniła łącznie 70 projektów indywidualnych i zespołowych, w tym 12 z naszego Wydziału, które zostały zakwalifikowane do finansowania. Autorami nagrodzonych projektów z Wydziału Chemii są:

• Aleksandra Brzozowska (opiekun Prof. Przemysław Niedzielski)
  • Julia Frąckowiak (opiekun Prof. Beata Dudziec)
  • Michał Gliński (opiekun Prof. Artur Stefankiewicz)
  • Karolina Kałwińska (opiekun Prof. Iwona Kurzyca)
  • Piotr Konopka (opiekun Prof. Renata Jastrząb)
  • Dominika Kółeczko (opiekun Prof. Tomasz Grzyb)
  • Jakub Nowicki (opiekun Prof. Donata Pluskota-Karwatka)
  • Miłosz Papierski (Prof. Maciej Kubicki)
  • Aleksandra Sikora (opiekun dr Adam Gorczyński)
  • Angelika Wcisło (opiekun Prod. Artur Stefankiewicz)
  • Joanna Wojciechowska (opiekun dr hab. Izabela Komorowicz)
  • Wiktoria Zawrzykraj (opiekun Prof. Przemysław Niedzielski)

Uzyskane dofinansowania umożliwią laureatkom i laureatom realizację ich projektów badawczych. W ramach grantu nagrodzone studentki i studenci będą mieć możliwość m. in. zakupu pomocy naukowych, udziału w seminariach i warsztatach, a także otrzymania wynagrodzenia za włożony wysiłek badawczy. Laureatki i laureaci Study@research otrzymają dofinansowanie w wysokości do 5 tysięcy złotych dla projektów indywidualnych oraz do 10 tysięcy złotych dla projektów zespołowych.