Ranking Kierunków Perspektywy

Na stronie  Perspektywy.pl pojawił się ranking uczelni akademickich oraz ranking kierunków studiów. Nasz kierunek "Chemia"  znalazł się na podium plasując się na trzecim miejscu!

Cały ranking dla kierunku dostępny na  https://2021.ranking.perspektywy.pl/ranking/ranking-kierunkow-studiow/kierunki-scisle/chemia

Ranking Kierunków Studiów to uporządkowana informacja o najpopularniejszych kierunkach studiów prowadzonych w polskich uczelniach akademickich. W rankingu 2021 Perspektywy oceniły 71 kierunków studiów w 9. obszarach rankingowych obejmujących nauki: humanistyczne, społeczne, ekonomiczne, ścisłe, przyrodnicze, techniczne, medyczne i o zdrowiu, a także rolnicze, leśne i weterynaryjne..

Ranking Kierunków Studiów Perspektywy 2021, w zależności od specyfiki danego kierunku, składa się od 11 do 13. wskaźników pogrupowanych w sześć kryteriów. Różne są wagi poszczególnych kryteriów – w zależności od specyfiki kierunku. Kryteria te to prestiż,  absolwenci na rynku pracy, potencjał akademicki, potencjał dydaktyczny i naukowy oraz umiędzynarodowienie.