Na stronie Poznańskiego Festiwalu Nauki i Sztuki dziś uruchomiona została rejestracja na zajęcia!

Jeśli chcecie dowiedzieć się, czy na każdym kroku otacza nas chemia, jak wykształcić w sobie naukową spostrzegawczość, koniecznie sprawdźcie warsztaty "Chemia w życiu codziennym"! "Chemia z wyobraźnią przestrzenną" wyjaśni Wam, jak ważne jest odpowiednie ułożenie atomów w przestrzeni. Na tych zajęciach będziecie mieć niesamowitą okazję zbudować modele sieci krystalicznych diamentu, grafitu a także wielu innych związków organicznych i nieorganicznych.

REJESTRACJA

Ale to nie wszystko! Tegoroczna edycja Poznańskiego Festiwalu Nauki i Sztuki odbędzie się w nowej formule, która będzie miała charakter hybrydowy -  spotkania na żywo połączone będą z aktywnością online. Dla młodych naukowców przygotowaliśmy również sporo wydarzeń w formie zdalnej, na które nie musicie się rejestrować, a które dostępne będą od pierwszego dnia festiwalu na platformie YouTube. Jakie to będą wydarzenia? O tym poinformujemy Was niebawem :)

Czym jest Poznański Festiwal Nauki i Sztuki?

To akademickie wydarzenie popularyzujące naukę i sztukę wśród społeczności Poznania i okolic, a także gości z innych regionów kraju.
W ciągu tych dni naukowcy z poznańskich uczelni, Laboratorium Wyobraźni i poznańskiego oddziału Polskiej Akademii Nauk poprzez laboratoria, warsztaty, pokazy doświadczeń i inne formy ukazują uczestnikom świat pełen fascynujących zjawisk – świat, w którym nic nie jest takie, jak się wydaje na pierwszy rzut oka, a nauka to zapierająca dech w piersiach przygoda, którą może przeżyć każdy.