Poznański Festiwal Nauki i Sztuki

Tegoroczna edycja Poznańskiego Festiwalu Nauki i Sztuki odbywa się w nowej formule, która ma charakter hybrydowy -  spotkania na żywo połączone są z aktywnością online.

Na zajęcia, które na naszym Wydziale odbędą się w sposób stacjonarny obowiązuje wcześniejsza REJESTRACJA. Dla młodych naukowców przygotowaliśmy również sporo wydarzeń w formie zdalnej, na które nie musicie się rejestrować, a które są już dostępne na platformie YouTube. Jakie to wydarzenia? Koniecznie zapoznajcie się z wszystkimi z nich i przenieście się w kolorowy i fascynujący świat chemii! Sprawdźcie, czym są "Osobliwe ciecze", jak działają "Bezzałogowe statki powietrzne monitorujące zanieczyszczenia", wejdźcie do "Osobliwego świata pierwiastków rzadkich", spotkajcie się z "Chemią w dużej skali", dowiedzcie się jak wygląda droga "Od rośliny do leku" i z czym związana jest "Chemia z wyobraźnią przestrzenną"!

Osobliwe ciecze

Bezzałogowe statki powietrzne a zanieczyszczenia środowiska

Osobliwy świat pierwiastków rzadkich

Spotkanie z chemią w dużej skali

Od rośliny do leku

Chemia z wyobraźnią przestrzenną

Czym jest Poznański Festiwal Nauki i Sztuki?

To akademickie wydarzenie popularyzujące naukę i sztukę wśród społeczności Poznania i okolic, a także gości z innych regionów kraju.
W ciągu tych dni naukowcy z poznańskich uczelni, Laboratorium Wyobraźni i poznańskiego oddziału Polskiej Akademii Nauk poprzez laboratoria, warsztaty, pokazy doświadczeń i inne formy ukazują uczestnikom świat pełen fascynujących zjawisk – świat, w którym nic nie jest takie, jak się wydaje na pierwszy rzut oka, a nauka to zapierająca dech w piersiach przygoda, którą może przeżyć każdy.