Pan Jakub Nagórny Stypendystą Miasta Poznania

Już po raz 14. przyznano Stypendia Miasta Poznania dla laureatów i finalistów ogólnopolskich olimpiad przedmiotowych, którzy podjęli studia na poznańskich uczelniach. Wśród laureatów znalazł się Pan Jakub Nagórny - Finalista Olimpiady Chemicznej, student I roku na naszym wydziale na kierunku Chemia Aplikacyjna.

Nagrodzonym pogratulowali Grzegorz Ganowicz, przewodniczący Rady Miasta Poznania, Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania, oraz prof. Andrzej Legocki, przewodniczący Rady Akademickiego i Naukowego Poznania. W roku 2021/2022 Miasto oferuje wybranym studentom pierwszego roku stypendia w wysokości 1 600 zł (laureaci) i 1 400 zł (finaliści) miesięcznie. Będą one wypłacane przez jeden rok akademicki, od października do czerwca. W ten sposób Miasto chce dać młodym ludziom możliwość skupienia się na nauce i rozwijania swoich talentów.

Pan Jakub jest absolwentem Uniwersyteckiego Liceum Ogólnokształcącego w Toruniu. Jako licealista miał okazję odwiedzić nasz Wydział biorąc udział w XXV edycji Konkursu Chemicznego organizowanego przez Wydział Chemii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu we współpracy z nauczycielami chemii. To właśnie wtedy postanowił, że wróci na Wydział Chemii UAM, ale już jako student. Laureat stypendium na co dzień oprócz pogłębiania wiedzy chemicznej interesuje się technologią.

Serdecznie gratulujemy!

Pełna lista tegorocznych stypendystów i stypendystek na https://www.poznan.pl/mim/info/news/stypendia-miasta-poznania-przyznane,171736.html

Fot. i oprac. na podstawie www.poznan.pl