Data publikacji w serwisie:

Już w najbliższy piątek wszyscy możemy zostać Naukowcami!

W piątek 24 września o godzinie 16:00 rozpocznie się Noc Naukowców! To wyjątkowa okazja, aby zobaczyć, czym zajmują się naukowcy pracujący na uczelniach wyższych. Hasłem tegorocznej edycji jest „SOS dla Ziemi” – pokażemy, jak nauka może przyczynić się do ratunku naszej planety.

Na głodnych wiedzy czekają wykłady, pokazy doświadczeń i warsztaty, podczas których naukowcy mają okazję, by w przystępny dla każdego sposób przekazać wiedzę i przede wszystkim zaciekawić z  pozoru trudnymi ale również niezwykle fascynującymi tematami młodszą publikę.

Naukowcy z naszego Wydziału wprowadzą widzów m.in. w świat Osobliwych Cieczy, wytłumaczą Chemiczne Aspekty Fotowoltaiki oraz zaprezentują jak wygląda Chemia Świateł i Barw - te i inne propozycje online dostępne będą od 24.09 od godziny 16:00 na kanale Noc Naukowców UAM w serwisie YouTube.

W studiu live od 16:00 do 22:00 badacze pokażą jak nauka i naukowcy mogą uratować planetę, a Gościem z naszego Wydziału o godzinie 18:45 będzie Prof. Agata Dąbrowska!

Cały program tegorocznej edycji NN dostępny na https://amu.edu.pl/.../265035/Noc-Naukowcow-Program-2021.pdf
Zachęcamy do śledzenia strony http://www.poznan.nocnaukowcow.pl/
Do zobaczenia w piątek!