Nasi Studenci finalistami konkursu "Direction: Space"

Sukces naszych Studentów!

Joanna Wojtukiewicz, Gabriel Ławiński, Gustaw Fita, Natalia Bogdanowicz, Arkadiusz Taras finalistami w konkursie Direction: Space organizowanym przez Fundację "New Space" oraz Fundację Empiria i Wiedza. Celem konkursu było zaprojektowanie nowatorskiego, przełomowego doświadczenia, możliwego do przeprowadzenia jedynie w warunkach mikrograwitacji na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Zespół naszych Studentek i Studentów zaproponował doświadczenie badające wpływ obniżonej grawitacji na kierunek wzrostu korzeni roślin. Wyniki takiego eksperymentu pozwoliłyby na lepsze planowanie przyszłych misji kosmicznych tj. zaplanowanie upraw roślin na planetach innych niż Ziemia.

Zespół znalazł się na liście finalistów jako jeden z 12 zespołów i tym samym przystąpił do programu mentoringowego mającego na celu udoskonalenie proponowanego projektu i przygotowanie go do wysłania na Międzynarodową Stację Kosmiczną.

Brawo!