Medal UAM dla mgr. Michała Sulika

W gronie laureatów Medalu "Za wybitne osiągnięcia w nauce i wyróżniający udział w życiu Uniwersytetu" znalazł się tegoroczny absolwent naszego Wydziału, a obecnie doktorant w Szkole Doktorskiej, mgr Michał Sulik. Wyróżnienie wręczone zostało podczas Inauguracji Roku Akademickiego 2021/2022 w piątek, 1 października.

Mgr Michał Sulik grupie badawczej prof. dr hab. Adama Huczyńskiego zajmuje się chemiczną modyfikacją związków pochodzenia naturalnego oraz analizą aktywności biologicznej - głównie przeciwnowotworowej oraz przeciwdrobnoustrojowej - tego typu pochodnych. Zarówno projekt licencjacki, jak i magisterski Laureata skupiał się na badaniach nad antybiotykami jonoforowymi, przy czym ich najważniejszym przedstawicielem ze względu na zdumiewającą aktywność biologiczną stała się salinomycyna. W ramach studiów doktoranckich mgr Michał Sulik planuje skupić się na pracy nad innym produktem naturalnym - iwermektyną, która oprócz swojej skuteczności jako lek przeciwpasożytniczy, wykazuje wysoką aktywność przeciwnowotworową. Jest to również temat projektu Diamentowy Grant, którego jest kierownikiem.

Serdecznie gratulujemy!