Laureatki Nagrody Santander "Społecznik Roku" z naszego Wydziału

Pani Agata Staszak oraz Pani inż. Weronika Walczak znalazły się w gronie Laureatów trzeciej edycji konkursu Santander „SPOŁECZNIK ROKU”!

Pani Agata Staszak, studentka I roku II stopnia na kierunku chemia, specjalność analityka chemiczna, jako prezes Naukowego Koła Chemików Wydziału Chemii UAM kadencji 2022/2023 realizowała z zaangażowaniem założenia Koła z zakresu działalności popularyzatorskiej i naukowej. Organizowała warsztaty oraz pokazy dla dzieci i młodzieży z pobliskich szkół, również w ramach wydarzeń takich jak Noc Naukowców i Festiwal Nauki i Sztuki. Odpowiadała za organizację dwóch edycji Ogólnopolskiego Sympozjum NKCh UAM w Jeziorach (XXVII i XXVIII). Oprócz tego, Pani Agata zajmuje się przygotowaniami do 100-lecia Naukowego Koła Chemików UAM, które odbędzie się w dniach 13-14.10.2023.

Pani inż. Weronika Walczak studiuje na kierunku Chemia dla inżynierów na I roku studiów II stopnia. Jak mówi, z wielką przyjemnością brała udział w organizacji Absolutorium na Wydziale Chemii, Festiwalu Nauki i Sztuki, Nocy Biologów i ogólnopolskiej konferencji „Lecznicze właściwości grzybów i roślin”. Pani Weronika aktywnie działa na rzecz społeczności studenckiej prowadząc m.in. szkolenia dla studentów pierwszego roku z Praw i Obowiązków Studenta oraz jest członkinią Rady ds. kształcenia Szkoły Nauk Ścisłych. Ponadto, brała udział w akcjach charytatywnych m.in. w projekcie HELPERS GENERATION.

Serdecznie gratulujemy!

Konkurs po raz pierwszy odbył się w 2021 roku z inicjatywy UAM oraz Santander Universidades. Skierowany jest do studentów i doktorantów z UAM zaangażowanych w działalność społeczną oraz działalność na rzecz środowiska akademickiego.