Jak przetrwać podczas zajęć online? - Warsztaty dla OSÓB PROWADZĄCYCH ZAJĘCIA

Data warsztatów: wtorek 22 luty 2022, godzina 15:45 - 17:45

Praktyczne szkolenie skierowane do wykładowców, którzy doświadczają trudności związanych z zaangażowaniem studentów w zajęcia online i są zmęczeni tą formą pracy. Podczas szkolenia uczestnicy dowiedzą się, co sprzyja angażowaniu uczestników w zajęcia, sami doświadczą metod, które pomogą nie tylko uatrakcyjnić zajęcia, ale też zachęcą studentów do większej aktywności. Co można w ten sposób zyskać? Całkiem spore odciążenie i ulgę nie tylko w obszarze fizycznym (głos, wzrok, kręgosłup), ale także w aspekcie emocjonalnym. Szkolenie nie będzie technicznym tutorialem - choć wybrane narzędzia można samodzielnie zastosować; są one intuicyjne w obsłudze, w pełni bezpłatne lub bezpłatne z możliwością wykupienia licencji na więcej funkcjonalności, a instrukcje ich obsługi w formie wideo można znaleźć w Internecie.  Jeśli·        Jesteś wykładowcą ·        Prowadzisz ćwiczenia i/lub wykłady online ·        Masz czasem wrażenie, że mówisz w pustą przestrzeń podczas zajęć online ·        Kiedy zadajesz pytanie – zapada cisza ·        Zwykle posługujesz dwiema metodami pracy: prezentacją (np. PowerPoint) i wykładem ·        Masz wrażenie, że studenci nie są zainteresowani tematem ·        Frustruje Cię brak komunikacji podczas zajęć zdalnych ·        Chcesz się dowiedzieć, jak pracują inni wykładowcy ·        Chcesz zmniejszyć napięcie i zmęczenie związane z zajęciami online Program ·        Wprowadzenie do tematu ·        Utrzymywanie uwagi i pobudzanie zainteresowania jako istotne elementy budujące zaangażowanie studentów ·        Wpływanie na motywację, uwagę, nastrój, pamięć i aktywność studentów podczas zajęć:

• Pobudzanie ciekawości poprzez rankingi, głosowanie, burzę mózgów, ankiety
  • Jak wywołać uśmiech? - quizy utrwalające
  • Różnorodność, która sprzyja utrzymaniu uwagi – na przykładzie karteczek typu post it w wersji online
  • Ruch, obraz i dźwięk jak narzędzie wzmacniające zaangażowanie
  • Po co studentom praca w grupach?
  • Rundka powitalna/pożegnalna – czyli jak w minimalnym zakresie budować relacje ze studentami

·        Podsumowanie

Warsztaty odbywają się w formie online - po zakwalifikowaniu się na warsztaty (grupa jest 15-osobowa) otrzymają Państwo link do spotkania

Prowadzący: Anna Milcarek - psycholog, trener, psychoterapeuta