Gala wręczenia nagród Festiwalu Filmu Chemicznego

W ubiegły piątek na naszym wydziale odbyła się Gala wręczenia nagród Festiwalu Filmu Chemicznego CINEMA TO CHEMIA.

Uroczystość poprowadziła Pani Prodziekan ds. studenckich, prof. Renata Jastrząb. Nagrody główne, Nagrodę Publiczności oraz wyróżnienie w kategorii ekspert wręczyła Pani Prorektor ds. studenckich i kształcenia, prof. Joanna Wójcik. Wyróżnienia w kategoriach tematycznych wręczyli członkowie kapituły głosującej. Po wręczeniu nagród, projekcji zwycięskich filmów i krótkiego  wykładu Prof. Karola Kacprzaka "Chemia miłości", uczestnicy wzięli udział w chemicznej grze terenowej w Collegium Chemicum, którą przygotowały studentki WCh.

W tegorocznej edycji udział wzięło 48 filmów a wybranie najlepszych z nich stanowiło nie lada wyzwanie dla komisji konkursowej. Wyniki Festiwalu Filmu Chemicznego CINEMA TO CHEMIA 2024 przedstawiają się następująco:

Nagroda główna w kategorii Indywidualnej: Chemia & Miłość

Nagroda główna w kategorii Zespołowej: Jak gal może pokonać glin

Wyróżnienie  w kategorii Ekspert: Caro-lina wszystko wcina

Nagroda Publiczności: Chemia w garderobie

Wyróżnienie w kategorii „Eksperyment”: Pismo elektrolityczne

Wyróżnienie w kategorii „Ciekawostka”: Alchemicy na tropie złota, Król trucizn

Wyróżnienie w kategorii „Chemia na wesoło”: Być jak Ignacy i Pomysłowy Dobromir - od świeczki do lampeczki

Dziękujemy wszystkim za udział w tegorocznej edycji konkursu - autorom filmów, ich nauczycielom i opiekunom.

Do zobaczenia za rok!