Data publikacji w serwisie:

EPiC - znamy harmonogram pierwszych zajęć projektu

Szanowni Państwo,

informujemy, że na stronie projektu "EPiC - Edukacja, Popularyzacja i Chemia" opublikowany został dziś harmonogram zajęć na semestr letni!

W ramach Bloku 1 "Dotknąć, poczuć - zrozumieć!" uczniowie szkół podstawowych oraz średnich, do których skierowana jest oferta tego właśnie modułu, będą mogli m.in.  dowiedzieć się nieco o chemii środków czystości, chemii żywności, zasmakować kuchni molekularnej czy wybrać się w zjawiskową wycieczkę po układzie okresowym.

ZOBACZ HARMONOGRAM ZAJĘĆ

Jednocześnie informujemy, że proces rekrutacji na pierwsze zajęcia "Cukier krzepi" rozpoczną się już w najbliższy poniedziałek (13.02 br.) - szczegóły na profilach Projektu w serwisach:

Facebook oraz Instagram

Znajdą tam Państwo również wiele chemicznych ciekawostek i odpowiedzi na nurtujące niejednego poszukiwacza chemicznych przygód pytania.

"EPiC - Edukacja, Popularyzacja i Chemia" to podzielony na trzy bloki projekt popularyzatorsko-edukacyjny, w którym każdy znajdzie coś dla siebie: od stawiania pierwszych kroków w chemicznym laboratorium, przez przygotowania do konkursów i olimpiad, po wykłady i debaty. Wierzymy, że zróżnicowana formuła, tematy i poziom zajęć pozwolą Państwu wybrać ofertę najlepiej dostosowaną do zainteresowań, umiejętności i szczebla edukacji. Liczne zajęcia zrealizowane w postaci warsztatów dadzą Państwu możliwość samodzielnego eksperymentowania w dobrze wyposażonych laboratoriach uczelnianych. Mamy nadzieję, że formuła debaty i konkursu wykorzystana w niektórych wydarzeniach projektu EPiC pozwoli zaktywizować uczestników i skłonić ich do własnych poszukiwań oraz stawiania pytań.