Dzień Kandydata - grudzień 2021

Już 3 grudniagodz. 13:00 odbędzie się Dzień Kandydata na UAM online! Jeśli jesteś tegoroczną maturzystką/tegorocznym maturzystą, zastanawiasz się, jakie wybrać studia i stoisz przed wyborem przedmiotów maturalnych - koniecznie zarejestruj się na naszej platformie  Dzień Kandydata na UAM online! To właśnie tam dowiesz się więcej na temat uczelni, rekrutacji na UAM czy proponowanych przez wydziały kierunków studiów.

Dla wszystkich, którzy czują chemię do chemii i chcieliby zadać pytania  dotyczące studiowania na naszym wydziale, będziemy do dyspozycji od godziny 14:15, kiedy to rozpoczną się  spotkania wydziałowe i kierunkowe. Przypominamy, że informacje o ofercie studiów na naszym Wydziale znajdziecie również w zakładce "Dla Kandydata".

dzień kandydata 3.12 godz. 13:00

Dzień Kandydata - maj 2021

Dzień Kandydata w roku 2021 był inny niż pozostałe, ponieważ odbył się w formie online. Wszyscy zainteresowani mogli zapoznać się z ofertą studiów na Uniwersytecie im. Adama  Mickiewicza w Poznaniu, dowiedzieć się jak wygląda studenckie życie a także podczas trwania całej transmisji zadać nurtujące pytania dotyczące rekrutacji i studiowania. Cały materiał z części uniwersyteckiej dostępny TUTAJ, a od 1:01:00 pokazy doświadczeń w wykonaniu Naukowego Koła Chemików!

Aby pokazać, jak wygląda nauka w murach naszego budynku, czym zajmują się nasi Naukowcy oraz organizacje studenckie, przygotowaliśmy krótki filmik:

Dzień Kandydata 2019

Podobnie jak w latach ubiegłych, tegoroczny Dzień Kandydata cieszył się ogromnym zainteresowaniem ze strony uczniów szkół średnich z Poznania i okolic pragnących podjąć studia na UAM w Poznaniu. W budynku Collegium Chemicum przygotowano stanowiska informacyjne z materiałami reklamowymi prezentującymi ofertę edukacyjną kilkunastu wydziałów UAM, w tym także wydziałów zamiejscowych. W programie imprezy znalazły się ciekawe pokazy, wykłady popularnonaukowe oraz liczne prelekcje. Ofetę Wydziału Chemii wzbogacił efektowny pokaz doświadczeń chemicznych przygotowany przez studentów NKCh. W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele władz rektorskich UAM w tym JM Rektor UAM, prof. UAM dr hab. Andrzej Lesicki oraz Prorektorzy: prof. UAM dr hab. Beata Mikołajczyk oraz prof. UAM dr hab.Tadeusz Wallas.

Program spotkania

Dzień Kandydata 2018

W dniu 26.10.2018 r. Wydział Chemii był gospodarzem "Dnia Kandydata na UAM", który w tym roku po raz pierwszy odbył się w nowej formule. Budynek Collegium Chemicum gościł przedstawicieli wszystkich wydziałów i jednostek zamiejscowych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, którzy przygotowali wiele atrakcji, mających na celu przedstawienie oferty edukacyjnej i przybliżenie zasad rekrutacji. Z zaproszenia na "Dzień Kandydata" skorzystali nauczyciele i uczniowie ze szkół z całej Wielkopolski, biorąc udział m.in. w spotkaniach z przedstawicielami samorządu studenckiego oraz w ciekawych wykładach, warsztatach i spotkaniach z naukowcami.

Program spotkania