XII Akademia Uczniowska za nami

W dniu 15 marca 2024 roku odbyła się XII Akademia Uczniowska dla szkół podstawowych pt. „Chemia w domu". W uroczystościach uczestniczyły wszystkie Szkoły Podstawowe współpracujące z Wydziałem Chemii UAM. Do ścisłego finału zakwalifikowano projekty z pięciu szkół: Szkoły Podstawowej nr 3 im M. Kopernika z Wrześni, Szkoły Podstawowej Zakonu Pijarów im. Św. Józefa Kalasancjusza z Poznania, Szkoły Podstawowej nr 11 im. Gen. D. Chłapowskiego z Poznania, Szkoły Podstawowej Zespołu Szkół Urszulanek z Poznania oraz Szkoły Podstawowej im. Marii Skłodowskiej – Curie nr 66 z Poznania.

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszył się wykład mgra Kacpra Murasa pt. „Uproszczenia i mity: prześwietlamy świat nauki”. Spotkanie uświetnił również pokaz doświadczeń chemicznych przygotowany przez Naukowe Koło Chemików UAM.

Jury konkursowe przyznało I nagrodę Szkole Podstawowej nr 3 z Wrześni za projekt pt. „Ekosprzątanie bez tajemnic – domowe kosmetyki i środki czystości DIY.”

Serdecznie gratulujemy!

Jednocześnie organizatorzy ogłosili temat przyszłorocznej XIII Akademii Uczniowskiej, który brzmi: „Magiczne kosmetyki chemiczne”.

Projekt współfinansowany przez Fundację UAM w ramach projektu nr 96/fund/2023