X Akademia Uczniowska pod hasłem „Czy wiesz co pijesz?”

W dniu 25 marca 2022 roku odbyła się X Akademia Uczniowska dla szkół podstawowych pt. „Czy wiesz co pijesz?”. W uroczystościach uczestniczyły wszystkie Szkoły Podstawowe współpracujące z Wydziałem Chemii UAM. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszył się wykład prof. dr hab. Joanny Świetlik pod takim samym tytułem, jak przewodnie hasło tegorocznej Akademii.

Jury konkursowe przyznało I nagrodę Szkole Podstawowej nr 11 im. Gen. Dezyderego Chłapowskiego z Poznania za projekt pt. „Czy istnieje zdrowy napój? Co się kryje w tym, co pijesz?”, natomiast wyróżnienie otrzymała Publiczna Szkoła Podstawowa SPECTO nr 52 z Poznania za projekt pt. „Popularne napoje nastolatków czarno na białym”.

Serdecznie gratulujemy!

Jednocześnie organizatorzy ogłosili temat przyszłorocznej XI Akademii Uczniowskiej, który brzmi: „Dodatki do żywności – nasi przyjaciele czy wrogowie?”