Warsztaty z obliczeń chemicznych

W dniach 1, 8 i 15 grudnia 2017 roku uczniowie następujących klas akademickich: LO sióstr Urszulanek, LO - Zagórów, VIII LO Poznań, XVI LO Poznań, Technikum Chemiczne Poznań, I LO Konin, LO Krotoszyn, 38 LO Poznań, I LO Poznań, LO Jarocin, XXV LO Poznań, XV LO Poznań, IX LO Poznań, LO Kościan, LO Grodzisk, VII LO Poznań, LO Leszno i LO Międzychód (w sumie 377 uczniów) uczestniczyli w warsztatach rachunkowych. Uczniowie pracowali nad rozwiązywaniem problemów rachunkowych związanych z obliczaniem pH roztworów, składu stopów i mieszanin niestechiometrycznych, a także prowadzili obliczenia obejmujące stechiometrię układów oraz kinetykę reakcji chemicznych. Zajęcia każdorazowo odbywały się w 6 grupach liczących 20-25 uczniów. Zajęcia prowadzili: prof. dr hab. Krystyna Nowińska, dr hab. Paweł Skowronek, dr Anna Golczak, dr Waldemar Nowicki, mgr Teresa Kowalczykowska oraz mgr Malwina Gabryel.