VII Akademia Projektów Chemicznych

W piątek 26 listopada 2018 roku w gmachu VIII Liceum ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Poznaniu odbyła się „VII Akademia Projektów Chemicznych" o temacie przewodnim al(CHEMIA SZTUKI). Ta uroczystość o charakterze międzyszkolnego konkursu na najlepsze sprawozdanie z pracy badawczej zgromadziła w auli szkoły reprezentację ośmiu szkół pracujących pod patronatem Wydziału Chemii UAM.
Jak co roku oceny prac dokonali pan prof. dr hab. Lechosław Łomozik, pani prof. dr hab. Anna Gąsowska oraz pani prof. dr hab. Krystyna Nowińska. Najlepszą prelekcję "Alchemiczny recykling" przygotowali Konstanty Kinecki i Bartosz Duczyński z Liceum Ogólnokształcącego w Grodzisku Wielkopolskim, najlepszy poster "Grafika chemiczna" przygotował Jan Grzegorzewski z Liceum Ogólnokształcącego w Jarocinie.
Na zakończenie akademii wykład na temat: „Co w świecie użycza nam barw?" wygłosiła pani dr Monika Bilska-Markowska.

Zapraszamy do udziału w VIII edycji Akademii Projektów Chemicznych, której tematem przewodnim będzie: „Wachlarz wonności”.