VI Akademia Uczniowska

9 marca 2018 odbyła się po raz szósty na Wydziale Chemii UAM Akademia Gimnazjalisty, święto akademickich klas gimnazjalnych. Po raz pierwszy w tegorocznej Akademii obok uczniów klas gimnazjalnych uczestniczyli uczniowie klas VII szkół podstawowych  i dlatego Akademia zmieniła nazwę na „Akademia Uczniowska”. Hasłem przewodnim tegorocznego spotkania była: ”Chemia w człowieku i dla człowieka”. Uczniowie prezentowali wyniki swoich badań podczas sesji posterowej, wysłuchali wykładu dr Grzegorza Krzyśko na temat dopingu oraz obejrzeli pokaz doświadczeń chemicznych w wykonaniu studentów NKCh.  Główną nagrodę Akademii w kategorii  klas VII przyznano uczniom Szkoły Podstawowej Sióstr Urszulanek z Poznania za projekt: „Chemia – klucz do zdrowia i urody” , a w kategorii Gimnazjum zwyciężyli uczniowie  XXXVIII Dwujęzycznego  Gimnazjum im. Jana Nowaka- Jeziorańskiego w Poznaniu za projekt: „Chemia w człowieku i dla człowieka - analiza żywności”.

Wszystkie grupy uczestniczące  w realizacji projektów otrzymały dyplomy oraz upominki książkowe. VI Akademię Uczniowską uświetniła swoją obecnością Pani Prodziekan Wydziału Chemii prof.(UAM) dr hab. Renata Jastrząb. Doceniając pracę nauczycieli, zaangażowanych w opiekę nad uczniami realizującymi projekty, Pani Prodziekan Wydziału Chemii prof.(UAM) dr hab. Renata Jastrząb wręczyła nauczycielom listy gratulacyjne oraz upominki książkowe.