V Akademia Gimnazjalisty

10 marca 2017 odbyła się po raz piąty na Wydziale Chemii UAM Akademia Gimnazjalisty, święto akademickich klas gimnazjalnych. Tegoroczna Akademia przebiegała pod hasłem: ”Ochrona środowiska pomiary, monitoring prognozy”. Uczniowie prezentowali wyniki swoich badań podczas sesji posterowej, wysłuchali wykładu prof.(UAM) Karola Kacprzaka pod tytułem; „Wszystko jest trucizną i nic nią nie jest. Jak żyć zdrowo i nie zwariować w XXI wieku”  oraz obejrzeli pokaz doświadczeń chemicznych w wykonaniu studentów NKCh.  Główną nagrodę Akademii przyznano uczniom Gimnazjum im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu za projekt: „Czy rośliny lubią chemię”, natomiast wszystkie grupy uczestniczące  w realizacji projektów otrzymały dyplomy oraz upominki książkowe. V Akademię Gimnzjalisty uświetnili swoją obecnością Pan Dziekan Wydziału Chemii prof.dr hab. Henryk Koroniak  oraz Pani Prodziekan prof.(UAM) dr hab. Renata Jastrząb. Doceniając pracę nauczycieli, zaangażowanych w opiekę nad uczniami realizującymi projekty, Dziekan Wydziału Chemii prof. dr hab. Henryk Koroniak wręczył nauczycielom listy gratulacyjne oraz upominki książkowe.