Tak było na tegorocznym Festiwalu Nauki i Sztuki!

Za nami kolejna edycja Poznańskiego Festiwalu Nauki i Sztuki, w której mieliśmy przyjemność wziąć udział! Pracownicy, Doktoranci i Studenci naszego wydziału zadbali, aby nie zabrakło chemicznych atrakcji!

W tym roku uczestnicy zajęć dowiedzieli się co najbardziej smakuje wampirom, czy każdy ma pH, jak wygląda chemia od kuchni oraz czy molekuły są punktualne. Młodzi adepci nauki odkrywali prawa przyrody poprzez doświadczenia chemiczne, sprawdzili kinetykę reakcji, poznali osobliwe ciecze oraz naczynia ekologiczne będące alternatywą dla plastiku. Czekała na nich również LaboBaza wynalazców, zajęcia „Bądź ciekawski” czy „Zadziwiająca chemia”. Na koniec wszyscy zainteresowani mogli obejrzeć przed wydziałem pokazy „Efektowna chemia”, podczas których nie zabrakło akcentów pirotechnicznych.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy otworzyli drzwi do świata nauki dla dzieci i młodzieży, zaciekawili, cierpliwie tłumaczyli i pokazywali piękno chemii.

Drodzy uczestnicy oraz opiekunowie – dziękujemy za odwiedziny i zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach!

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji oraz odwiedzenia naszego profilu na Instagramie, gdzie znajdziecie również kilka filmików!

Uczestniczki i Uczestników wydarzeń prosimy o wypełnienie ankiety https://festiwal-ankieta2023.web.amu.edu.pl/?fbclid=IwAR3eMuArOVpPPW0pB4CwAzxyEKHKUGOexAbTVKmJlQSYJwrUZCcgugtpj2M

Nazwa Numer Obowiązujący od / Kto wydał Pobierz plik
rolka1.mp4 23.05.2023 Malwina Gabryel
MP4