Data publikacji w serwisie:

Jest tylko jedna medycyna - debata akademicka na temat medycyny i farmacji

Zapraszamy na drugą z cyklu debat akademickich, na której porozmawiamy o medycynie i farmacji oraz ich podstawach naukowych. Podczas spotkania skupimy się na niebezpieczeństwach i pułapkach pseudo-farmacji i znaczeniu medycyny opartej na dowodach. Poruszana tematyka obejmie problem planowania i analizy wyników eksperymentów medycznych, pułapkę „efektu potwierdzenia” w wypadku tzw. single-case reports, zagadnienie stosowania leków poza wskazaniami, zagrożenia związane z niekontrolowanym ziołolecznictwem (często z wykorzystaniem egzotycznych, nieprzebadanych preparatów niewiadomego pochodzenia) czy suplementacją.

W naszej debacie może wziąć udział każdy zainteresowany, nie stawiamy ograniczeń wiekowych, ani geograficznych. Jeżeli jesteś ciekawy otaczającego Cię świata, jeżeli chciałbyś zadać pytania ekspertom, naukowcom, jeżeli masz wątpliwości, bądź czujesz się zagubiony w natłoku informacji na temat tego co jest medycyną, a co tylko "hochsztaplerką", przyjdź do nas, albo przylącz się do debaty online, wysłuchaj ekspertów oraz innych uczestników wydarzenia, zadaj pytania (na żywo, lub poprzez czat) i uzyskaj odpowiedzi. Skonfrontuj swój punkt widzenia z innymi uczestnikami, poszerz horyzonty, dowiedz się czegoś nowego, ciekawego.

Jako ekspertów zaprosiliśmy uznanych naukowców-popularyzatorów nauki, badających na co dzień zagadnienia, które chcemy poruszyć, a są to:
1. prof. dr hab. Sebastian Granica, Warszawski Uniwersytet Medyczny;
2. prof. dr hab. Adam Huczyński, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu;
3. dr Paweł Grzesiowski, Główny Inspektorat Sanitarny;
4. dr inż. Katarzyna Stoś, prof. NIZP PZH, Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego PZH;
5. dr hab. Krzysztof Kujawa, Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu.

Moderatorem wydarzenia będzie młody naukowiec i popularyzator nauki mgr Adam Kabański - Instytut Niskich Temperatur i Badań Strukturalnych PAN

Wydarzenie skierowane zarówno do grup zorganizowanych jak i uczestników indywidualnych.
Miejsce debaty: Wydział Chemii UAM, sala 2.64 (Aula), ul. Uniwersytetu Poznańskiego 8, 61-614 Poznań.

Grupa docelowa: nastolatkowie i osoby dorosłe.

Szczegóły:  Wydarzenie Facebook

Aby wziąć udział w wydarzeniu "NA ŻYWO" należy:
1. Przesłać zgłoszenie na adres: epic@amu.edu.pl;
2. W tytule wiadomości wpisać: "Blok 3, debata 2 - zgłoszenie uczestników";
3. Podać nazwę oraz dane kontaktowe instytucji/osoby zgłaszającej (adres i telefon);
4. Podać imię i nazwisko nauczyciela/opiekuna grupy/uczestnika;
5. Podać liczebność grupy.
LIMIT UCZESTNIKÓW "NA ŻYWO" - 250 osób

UWAGA!
O przyznaniu miejsc dla uczestników "NA ŻYWO" decyduje kolejność nadsyłania zgłoszeń. Każde zgłoszenie potwierdzane będzie przez nas na adres e-mail, z którego zostało przesłane.

Dostęp do debaty online jest otwarty dla każdego i nie wymaga rejestracji. Szczegóły znajdziecie klikając w poniższy link: https://www.facebook.com/events/506956468370842