IX Sympozjum Chemiczne: Liceum Ogólnokształcące XVI – Wydział Chemii UAM

W dniu 30 marca 2017 roku odbyło się IX Sympozjum Chemiczne dla uczniów licealnych klas akademickich. Tematem sympozjum była "Ochrona Środowiska: badania, monitoring, prognozy". Prezentacja przedstawione podczas Sympozjum, a dotyczące  wskazanej tematyki zostały przygotowane przez uczniów klas akademickich i pod opieką nauczycieli prowadzących te klasy. Prezentacje zostały ocenione przez nauczycieli akademickich Wydziału Chemii UAM prowadzących zajęcia z klasami akademickimi. Na podstawie tej oceny wybrano zwycięzców  oraz wskazano dwie prezentacja jako wyróżniające. Pierwsze miejsce zajęli uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego w Grodzisku Wielkopolskim (Anita Jędrzejewska oraz Konstanty Kinecki), którzy pracowali pod opieką mgr Grażyny Makles, za prezentację "Czysty samochód = czyste środowisko?". Dwa wyróżnienia zostały przyznane uczniom XVI LO im. Charles de Gaulie'a w Poznaniu (uczennice Nina Ruszel i Paula Ellmann) pracującym pod opieką mgr Bożeny Balwińskiej za prezentację "Manganowe zagadki" oraz uczniom VI LO im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu (Jacek Olejniczak i Marcin Gruszczyński), którymi opiekowała się mgr Małgorzata Wawrzyniak, za opracowanie "Azot w wodnym środowisku".