Inauguracja roku akademickiego klas akademickich 2017/2018

W dniu 8 listopada 2017 r. o godz. 17:00, na Wydziale Chemii UAM w Poznaniu, odbyła się Inauguracja Roku Akademickiego Klas Akademickich, których uczniowie uczestniczą w zajęciach laboratoryjnych, wykładach oraz warsztatach odbywających się na Wydziale Chemii i prowadzonych przez jego pracowników. W inauguracji wzięło udział około  trzystu uczniów  szkół licealnych.
Uczniów powitała prof. dr hab. Anna Gąsowska, Pełnomocnik Dziekana  Wydziału Chemii do spraw klas akademickich.

Uczniowie wysłuchali wykładu prof. dr hab. Bogumiła Bryckiego zatytułowanego: „Makroproblem z mikroświatem” oraz  wykładu dr hab. Mariusza Pietrowskiego  zatytułowanego: „Burzliwa historia pierwiastków chemicznych – od Wielkiego Wybuchu do gwiazd supernowych”.

Wykłady bardzo zainteresowały uczniów o czym świadczyły liczne rozmowy  z wykładowcami po zakończeniu prelekcji. Dyskusje po wykładach stały się już tradycją tych spotkań.