Inauguracja roku akademickiego klas akademickich 2016/2017, którym patronuje Wydział Chemii UAM

W dniu 18 października 2016 o godz. 17:00, na Wydziale Chemii UAM, odbyła się inauguracja Roku Akademickiego klas akademickich, których uczniowie uczestniczą w zajęciach laboratoryjnych, wykładach oraz warsztatach odbywających się na Wydziale Chemii i prowadzonych przez pracowników naszego Wydziału. W inauguracji wzięło udział ponad dwustu uczniów ze szkół licealnych.

Uczniów powitała prof. dr hab. Renata Jastrząb, prodziekan Wydziału Chemii do spraw dydaktycznych, prezentując ciekawe i różnorodne kierunki zdobywania wiedzy na Wydziale.

Uczniowie wysłuchali dwóch wykładów. Pierwszy, zatytułowany „Arktyka - ziemia nadal poznawana”, wygłosił prof. Przemysław Niedzielski oraz drugi wykład: „Katastrofy ekologiczne” przedstawił prof. Wiesław Wasiak. Mimo późnej pory, grupa uczniów zainteresowanych tematem zgłosiła się z pytaniami i podjęła dyskusję dotyczącą interesujących ich problemów.