I etap 68. Olimpiady Chemicznej za nami

W sobotę 20.11.2021 r. odbył się I etap 68. Olimpiady Chemicznej. W okręgu poznańskim uczestniczyło pięćdziesięciu trzech uczniów z województwa wielkopolskiego, którzy podjęli zmagania na auli Wydziału Chemii UAM. Na rozwiązanie zadań, z których uzyskać można 100 punktów, uczniowie mieli 5 godzin. Arkusz wraz z odpowiedziami dostępny jest na stronie https://www.olchem.edu.pl/kategoria_zadan/olimpiady-krajowe/

Zawody Olimpiady składają się z trzech etapów. Etap I jest organizowany przez odpowiedni Komitet Okręgowy. Składa się tylko z części teoretycznej, która obejmuje 5 zadań (każde za 20 punktów). Tematyka tego etapu zawodów obejmuje zagadnienia chemiczne zawarte w podręcznikach szkolnych, przy czym stopień trudności zbliżony jest do stopnia trudności zadań wstępnych z części A Informatora Olimpiady. Prace sprawdzane są przez odpowiedni Komitet Okręgowy, który kwalifikuje zawodników do II etapu Olimpiady. Wyniki ogłaszane są na początku grudnia (w tym roku 09.12.2021).

Fot. www.olchem.edu.pl