Finansowanie współpracy Wydziału Chemii ze szkołami

Współpraca Wydziału Chemii UAM ze szkołami licealnymi, gimnazjami, a obecnie również ze szkołami podstawowymi Poznania oraz Województwa Wielkopolskiego w zakresie upowszechniania wiedzy chemicznej została wyróżniona przez Fundacje UAM przyznaniem grantu Z00001996-Fund_Akcja 2018.

Dzięki pomocy Fundacji UAM możliwy był zakup odczynników chemicznych stosowanych podczas zajęć laboratoryjnych jak również kitli ochronnych oraz okularów używanych przez uczniów podczas tych zajęć. Ponadto wsparcie Fundacji pozwoliło na przeprowadzenie pokazów ciekawych eksperymentów chemicznych, które prezentowali studenci Naukowego Koła Chemików przy Wydziale Chemii, jak również na przeprowadzenie zajęć laboratoryjnych w niektórych szkołach.