Finał VI edycji konkursu Fund_akcja

Dziś w murach Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego odbył się finał VI edycji konkursu Fund_Akcja, którego celem jest wsparcie najciekawszych projektów tworzonych przez studentów, doktorantów oraz pracowników Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

W gronie Laureatów znalazło się 19 zespołów, które zgłosiły projekty z bardzo różnych dziedzin, m.in. popularyzujące naukę, promujące osiągnięcia naukowców czy angażujące różne grupy społeczne. Doceniono dwa projektu z naszego Wydziału!

Są to:

"Chemia w domu" - Autorem projektu jest Prof. UAM dr hab.  Waldemar Nowicki, pełnomocnik Dziekana do spraw Klas Akademickich. W jego ramach zorganizowana zostanie XII Akademia Uczniowska, pod tym samym hasłem.

"Chemiczny zawrót głowy" - Autorami projektu są dr Małgorzata Bartoszewicz, dr Grzegorz Krzyśko oraz Julia Frąckowiak i Kamil Cieślak. Skierowany będzie on do uczniów szkół zarówno podstawowych, jak i ponadpodstawowych. Z pewnością autorzy projektu wprowadzą uczestników do kolorowego i zwariowanego świata chemii.

Serdecznie gratulujemy!