Dzień Chemika

W dniu 07 kwietnia 2017 odbył się Dzień Chemika, organizowany jak co roku przez XVI LO im. Charles de Gaulie'a w Poznaniu, a skierowany do uczniów wszystkich klas akademickich działających pod patronatem Wydziału Chemii UAM. Tematem Dnia Chemika było Podobnie jak IX Sympozjum "Ochrona Środowiska: badania, monitoring, prognozy". Władze Wydziału Chemii reprezentował prof. dr hab. Piotr Kirszensztejn. Podczas spotkania, w którym uczestniczyło około 250 uczniów klas akademickich, wraz ze swoimi opiekunami, swoje opracowania zaprezentowali zwycięzcy IX Sympozjum Chemicznego, uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego w Grodzisku Wielkopolskim, XVI LO im. Charles de Gaulie'a w Poznaniu oraz XVI LO im. Charles de Gaulie'a w Poznaniu. Uczniowie wysłuchali też dwóch wykładów dotyczących ochrony środowiska, które przedstawione zostały przez mgr Iwonę Lasocką-Gomułę z Aquanetu oraz przez prof. dr hab. Karola Kacprzaka z Wydziału Chemii UAM. Swoje umiejętności laboratoryjne prezentowali także najmłodsi uczestnicy spotkania - uczniowie klasy II szkoły podstawowej.