CINEMA TO CHEMIA - znamy Laureatów!

W piątkowe popołudnie 2 czerwca na naszym Wydziale odbyła się Gala Festiwalu Filmu Chemicznego CINEMA TO CHEMIA. W jej trakcie poznaliśmy nie tylko tegorocznych Laureatów, ale również dowiedzieliśmy wielu ciekawostek związanych z początkami kina i chemicznych aspektów kinematografii. Galę poprowadziła Prodziekan ds. studenckich Prof. Renata Jastrząb, a nagrody obecnym na sali wręczyli Prorektor ds. studenckich i kształcenia Prof. Joanna Wójcik, Prorektor ds. cyfryzacji i współpracy z gospodarką Prof. Michał Banaszak oraz Prodziekan ds. organizacyjnych Prof. Robert Pietrzak. Na koniec w niezwykle ciekawy i przystępny sposób wprowadziła młodych adeptów nauki do świata chemii organicznej dr Katarzyna Koroniak-Szejn.

To już trzecia edycja Festiwalu. Śledząc zgłoszenia uczestników śmiało możemy powiedzieć, że wzięły w niej udział osoby z całej Polski! O jego popularności również świadczy fakt, że w ciągu trzech edycji konkursu nasz kanał na YouTube zdobył łącznie ponad 82 tysiące wyświetleń!

Serdecznie gratulujemy wszystkim wyróżnionym i już teraz zachęcamy do udziału w kolejnej edycji.

Nagroda Publiczności

Cykl naukowy „Chemia w szufladzie”

Nagroda główna w kategorii Indywidualnej

„Złocenie pierścionka”

Nagroda główna w kategorii Zespołowej

„Poszukiwacze fluorescencji”

Wyróżnienie w kategorii „Ciekawostka”

„Jak stworzyć kota zombie?”

Wyróżnienie w kategorii „Chemia na wesoło”

„Szybkie i proste dania z użyciem termitu”

Wyróżnienie w kategorii „Eksperyment”

„Młody Chemik eksperymentuje”