Dzień Kandydata - październik 2023

studenci siedzący na murku

Po kilku latach przerwy Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu powraca z wydarzeniem dla uczniów i uczennic szkół średnich i zaprasza na Dzień Kandydata na UAM!

• Szukasz studiów dla siebie?
  • Interesuje Cię oferta UAM?
  • Sam/sama jeszcze nie wiesz, co chcesz robić po maturze?
Zapraszamy❗ To wydarzenie dla Ciebie❗
27 października 2023 w murach Wydziału Chemii na Kampusie Morasko zaprezentują się wszystkie wydziały UAM wraz z kompletną ofertą dydaktyczną. Odpowiemy na wszystkie Wasze pytania i wątpliwości. Czekają na Was ciekawe wykłady i pokazy!
Specjalne warsztaty skierujemy również do nauczycieli!
Cały program wydarzenia umieścimy po 10 października!

Sprawdź wydarzenie na Facebooku

Dzień Kandydata - listopad 2022

uśmiechnięci studenci idący trzymając notatki

Chcesz poznać swoją przyszłą uczelnię? Masz pytania, które Cię nurtują? Nie wiesz, co zdawać na maturze? 🤔
Zapraszamy na kolejną edycję Dnia Kandydata na UAM online! Już 18 listopada (piątek) od godziny 14.00 zapraszamy na specjalnego live, podczas którego dowiecie się wszystkiego o:

👉 procesie rekrutacji
👉 uczelni
👉 warunków studiowania
👉 pomocy materialnej
👉 samorządzie studenckim i organizacjach studenckich
👉 wymianach zagranicznych

Live odbędzie się w wydarzeniu na FB - https://www.facebook.com/events/854165495961203?ref=newsfeed

A już od 14.45 do 15:30 będziemy czekać na Was na platformie MS Teams, gdzie podczas spotkania odpowiemy na nurtujące Was kwestie dotyczące bezpośrednio studiowania na naszym Wydziale! Link do spotkania MS Teams

Pełną ofertę dydaktyczną naszego Wydziału dotyczącą STUDIÓW I STOPNIA oraz STUDIÓW II STOPNIA znajdziecie w Zakładce "Dla Kandydata"

Jak wyglądają studia na naszym Wydziale? Zobaczcie sami!

Zachęcamy również do śledzenia Blogu Kandydata https://blogkandydata.amu.edu.pl/

Do zobaczenia!

Dzień Kandydata - grudzień 2021

Już 3 grudniagodz. 13:00 odbędzie się Dzień Kandydata na UAM online! Jeśli jesteś tegoroczną maturzystką/tegorocznym maturzystą, zastanawiasz się, jakie wybrać studia i stoisz przed wyborem przedmiotów maturalnych - koniecznie zarejestruj się na naszej platformie  Dzień Kandydata na UAM online! To właśnie tam dowiesz się więcej na temat uczelni, rekrutacji na UAM czy proponowanych przez wydziały kierunków studiów.

Dla wszystkich, którzy czują chemię do chemii i chcieliby zadać pytania  dotyczące studiowania na naszym wydziale, będziemy do dyspozycji od godziny 14:15, kiedy to rozpoczną się  spotkania wydziałowe i kierunkowe. Przypominamy, że informacje o ofercie studiów na naszym Wydziale znajdziecie również w zakładce "Dla Kandydata".

dzień kandydata 3.12 godz. 13:00

Dzień Kandydata - maj 2021

Dzień Kandydata w roku 2021 był inny niż pozostałe, ponieważ odbył się w formie online. Wszyscy zainteresowani mogli zapoznać się z ofertą studiów na Uniwersytecie im. Adama  Mickiewicza w Poznaniu, dowiedzieć się jak wygląda studenckie życie a także podczas trwania całej transmisji zadać nurtujące pytania dotyczące rekrutacji i studiowania. Cały materiał z części uniwersyteckiej dostępny TUTAJ, a od 1:01:00 pokazy doświadczeń w wykonaniu Naukowego Koła Chemików!

Aby pokazać, jak wygląda nauka w murach naszego budynku, czym zajmują się nasi Naukowcy oraz organizacje studenckie, przygotowaliśmy krótki filmik:

Dzień Kandydata 2019

Podobnie jak w latach ubiegłych, tegoroczny Dzień Kandydata cieszył się ogromnym zainteresowaniem ze strony uczniów szkół średnich z Poznania i okolic pragnących podjąć studia na UAM w Poznaniu. W budynku Collegium Chemicum przygotowano stanowiska informacyjne z materiałami reklamowymi prezentującymi ofertę edukacyjną kilkunastu wydziałów UAM, w tym także wydziałów zamiejscowych. W programie imprezy znalazły się ciekawe pokazy, wykłady popularnonaukowe oraz liczne prelekcje. Ofetę Wydziału Chemii wzbogacił efektowny pokaz doświadczeń chemicznych przygotowany przez studentów NKCh. W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele władz rektorskich UAM w tym JM Rektor UAM, prof. UAM dr hab. Andrzej Lesicki oraz Prorektorzy: prof. UAM dr hab. Beata Mikołajczyk oraz prof. UAM dr hab.Tadeusz Wallas.

Program spotkania

Dzień Kandydata 2018

W dniu 26.10.2018 r. Wydział Chemii był gospodarzem "Dnia Kandydata na UAM", który w tym roku po raz pierwszy odbył się w nowej formule. Budynek Collegium Chemicum gościł przedstawicieli wszystkich wydziałów i jednostek zamiejscowych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, którzy przygotowali wiele atrakcji, mających na celu przedstawienie oferty edukacyjnej i przybliżenie zasad rekrutacji. Z zaproszenia na "Dzień Kandydata" skorzystali nauczyciele i uczniowie ze szkół z całej Wielkopolski, biorąc udział m.in. w spotkaniach z przedstawicielami samorządu studenckiego oraz w ciekawych wykładach, warsztatach i spotkaniach z naukowcami.

Program spotkania