Gala rozdania nagród Festiwalu Filmu Chemicznego za nami

3 czerwca na naszym Wydziale odbyła się uroczysta Gala Festiwalu Filmu Chemicznego CINEMA TO CHEMIA. Podczas wydarzenia nie zabrakło niezwykle ważnych Gości – swoją obecnością zaszczycili nas przedstawiciele władz uniwersyteckich, JM Rektorka Prof. Bogumiła Kaniewska oraz Prorektor ds. cyfryzacji i współpracy z gospodarką, Prof. Michał Banaszak, przedstawiciele władz Wydziału Chemii – Dziekan Wydziału Chemii, Prof. Maciej Kubicki, Prodziekan ds. studenckich Prof. Renata Jastrząb oraz Prodziekan ds. organizacyjnych, Prof. Robert Pietrzak, a także przedstawiciel Zarządu Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego – Prof. Marcin Śmiglak. Licznie przybyli również uczestnicy biorący udział w festiwalowych zmaganiach.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w naszym Festiwalu! Jak podkreśliła JM Rektor, nasz Festiwal to przekaz wizualny służący nie tylko rozrywce, ale również nauce, pozwala na realizację pasji w erze kultury obrazkowej, w której żyjemy.

Poziom filmów nadesłanych w tej edycji był niezwykle wysoki, zarówno pod względem merytorycznym jak i również edytorskim. Z tego powodu, Organizatorzy postanowili przyznać aż 5 Nagród Głównych i 5 wyróżnień, które ufundowali Dziekan Wydziału Chemii UAM oraz Poznański Park Naukowo-Technologiczny w ramach grantu FUND_Akcja. Oto nagrodzone filmy:

Kategoria Ciekawostka:

„Miłość”

„Łapy precz od jodu!”

Kategoria Chemia na wesoło:

„Chemia to kasa”

„Śmieszne”

Kategoria Eksperyment indywidualny:

„Chemiczne świetliki”

„Fluorescencyjne skorupki”

Kategoria Eksperyment zespołowy:

„Chemia na kolorowo”