25. edycja Poznańskiego Festiwalu Nauki i Sztuki na Wydziale Chemii UAM

Nauka. Sztuka. I TY!

Za nami kolejna edycja Poznańskiego Festiwalu Nauki i Sztuki, w której mieliśmy przyjemność wziąć udział! Pracownicy, Studenci i Doktoranci naszego wydziału zadbali, aby nie zabrakło chemicznych atrakcji!

Co przygotowali? Uczestnicy zajęć dowiedzieli się co najbardziej smakuje wampirom, czy każdy ma pH, poznali podstawy profilowania DNA, chemii rakietowej, wzięli udział w warsztatach z perfumiarstwa i warsztatach świet(l)nych, przenieśli się w świat domowego SPA wprost z laboratorium i rozwiązali niejedną zagadkę, m.in. czy do temperowania czekolady potrzebna jest temperówka. Dzieci i młodzież wzięli również udział w zajęciach takich jak Krystalografia dla najmłodszych, Krystalografia dla nastolatków, LaboBaza Wynalazców, Bądź ciekawski,  Osobliwe ciecze czyli kolorowy i niezwykły świat roztworów, Chemiczne tajemnice biocząsteczek - odkryj co ukrywają przed nami aminokwasy i węglowodany, Roślinne substancje biologicznie aktywne, Zadziwiająca chemia, Chemia w plenerze, Czy wiesz co jesz oraz Woda - fakty i mity.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy otworzyli drzwi do świata nauki dla dzieci i młodzieży, zaciekawili, cierpliwie tłumaczyli i pokazywali piękno chemii.

Drodzy uczestnicy - cudownie było spotkać się stacjonarnie w murach naszego Wydziału! Do zobaczenia!