Pan Adrian Drozdowski i Pani inż. Katarzyna Mądry Laureatami Złotego Medalu Chemii!

Pan Adrian Drozdowski i Pani inż. Katarzyna Mądry Laureatami konkursu "Złoty Medal Chemii"!
Konkurs organizowany jest przez Instytut Chemii Fizycznej PAN w Warszawie oraz firmę DuPont i skierowany jest do autorów nowatorskich prac licencjackich lub inżynierskich o znaczeniu poznawczym bądź aplikacyjnym, obejmujących tematyką chemię lub jej pogranicza z biologią i fizyką.
W tym roku do konkursu zgłoszono 43 prace z 11 jednostek akademickich. Do finału zakwalifikowało się 15 autorów. Złoty Medal otrzymała Martyna Osada z Wydziału Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego.
Serdecznie gratulujemy!

Tematy nagrodzonych prac naszych Studentów to:

• Pan Adrian Drozdowski
    Konwersja promieniowana podczerwonego do ultrafioletu w nanocząstkach zawierających jony Yb3+ i Tm3+opiekun naukowy: prof. dr hab. Tomasz Grzyb, praca licencjacka
  • Pani inż. Katarzyna Mądry
    Badania mozaikowej powierzchni hydrofobowej